kvalitní prkýnkové souboje v javorovém turnaji

Datum: 15. 04. 2013

Vendula Tenglová

Dosud nejkvalitnější úroveň z dosavadních turnajů O pohár České Kanady  měl Jarní/Prkýnkový" v  1. kole 5. ročníku O pohár České Kanady.

Účast Venduly Tenglové, nejlepší hráčky Jihočeského kraje a hráčky 1. ligy (pražský tým EL NINO), dále Tomáš Smolíka, vítěz podzimní části ročníku 2012 a člena vítězného týmu K. Řečice v krajské soutěži, Karel Lipl - vítěz ročníku 2012, vítěz ročníku 2009 Sláva Vejbora a dalších byly zárukou kvalitní hry a neuvěřitelných výměn.

Vynikají a divácky přitažlivé prkýnkové souboje zejména hráčů Jakuba Jeníčka, Tomáše Smolíka vedly k uvedení citace  Boh. Váni, mistra světa: .....“k dosažení dokonalosti v table-tennisu, stejně jako u většiny jiných sportů, je nutno cvičiti současně i systém nervový. Proto je u vynikajícího závodníka nezbytně nutno, aby technickou stránku hry vykonával zcela automaticky, neboť jen tehdy může podati vynikající výkon, když jeho mozek může se věnovat pouze zápasu po stránce taktické. Není myslitelno, aby se totiž zabýval technikou i taktikou, a jelikož taktika, která vyplývá teprve z daných situací, zautomatisovati nejde, musí se zautomatisovati technika. Myslím, že nebylo ještě nikdy po zásluze zdůrazněno, jak rozhodující vliv na vítězství či prohru hráče má jeho současný duševní stav.

výsledky a fotodokumentace turnaje