FUTSAL

Lennyho křídla

Jak praví literatura, futsal je halová obdoba fotbalu. Vznikl v Brazílii původně jako sport fotbalových veteránů, kteří se po fotbalové kariéře přemístili z trávníků do hal. Dříve jsme tuto hru nazývali sálový fotbal a hru v tělocvičnách jsme vždy považovali za přirozenou pro všechny generace.

Temto hry a rychlost hráčů jsou v rozporu s přesunem veteránů do tělocvičen. Futsal není fotbálek. Je možné, že vznikl jako zábava hravých fotbalových brazilských veteránů, ale dnes je to zejména zimní přípravka pro hráče fotbalu, no a fotbálek zůstal vedle futsalu nadále jako fotbálek.  

Soutěž „Futsalová C.K. liga“ není nic jiného než futsalová liga České Kanady a má dvě fáze: základní část, ve které „veteráni“ hrají o Pohár České Kanady, ale také a to především o postup do play off. Je již pravidlem, že základní část zdomácněla v Nové Bystřici a play off je odehráno ve Sportovní hale v J. Hradci.

C. k. je jinak zkratka z období tzv. dvojí monarchie Rakousko-Uherska v letech 1867 až 1918, kdy rakouský císař zároveň vládl jako uherský král. Zkratka c.k. (císařsko-královský) se používala  pro označení (v titulu) orgánů rakouské části monarchie, společných Rakousku i Uhrám, pro armádu a námořnictvo až od roku 1889;
My v regionu však používáme zkratku  C.K. ve vztahu k regionu České Kanady, na druhé straně však byl též součástí c.k.

Od sezóny 2010/2011 je základní část hrána o putovní  pohár České Kanady a ten bude do vyhodnocení soutěže v další sezóně v úschově u starosty Nové Bystřice.

 

futsal v Kanadě2012/2013

2012/2013

Stejně jako v předchozích ročnících se zdálo, že ty křídla již některý tým přistřihne. Opět byly největší ambice u Kasalovy pily a opět se historie se opakovala. Křídla jsou křídla.

2011/2012

2011/2012

V 6. ročníku bylo nejvíce motivace a vůle po vítězství patrno u Kasalovy pily. Do posledního dne základního kola si vytvořila solidní základ pro udržení náskoku k historickému průlomu a přistřižení křídel c.f. ,...ale

2010/2011

Lennyho křídla f.c. ve finále potvrdily že jenom rychlé volfířovské nohy nestačí, že i futsal se hraje hlavou, ....ale, ....ale Volfířov zraje.

2009/2010

Lennyho křídla f.c. jsou týmem, který zatím v žádném ročníku nepustil zisk Poháru České Kanady ze svých rukou a právě tato situace vedla ke změně filosofie na systém putovního poháru.