INLINE BRUSLENÍ

Inlajny nebo in-line bruslení je bruslení na kolečkových bruslích a tím také začleněno do  Českého svazu kolečkového bruslení, kam patří též in-line hokej.

Dráhy pro sportovní bruslení jsou v republice ojedinělé, přesto je pořádáno množství mistrovských soutěží na různě dlouhých trasách, různé obtížnosti až po maraton.

Rychlobruslařské závody se pořádají na speciálních oválných drahách o či silnič- ních okruzích.Populární jsou městské půlmaratony a zejména štafetové závody.

Pro rychlobruslení nejsou v regionu České Kanady vhodné podmínky, proto zde vnímáme tento sport spíše jako aktivní pohyb, relaxaci. Za ideální prostředí je možné považovat hladké asfaltové povrchy, nízkou koncentraci chodců, cyklistů, (parkové, lesní asfaltky).    

Rozvoj tohoto sportu lze očekávat v rovinatých lokalitách, s vybudovanou sítí cyklostezek, přesto i v regionu České Kanady lze nalézt místa, kde lze uspořádat zejména štafetové závody a také založit tradici štafetových závodů O pohár České Kanady.

I mimo tyto štafetové závody lze zkusit in-line výlety Českou Kanadou, pozor však na profil cyklotratě, zadní brzda funguje zcela jinak než na kole.Pohár České Kanady 2012

Byla neděle, bylo možné navštívit židovský hřbitov ve Starém Městě p/L. a odtud pohlédnout na startovní pole jezdců na inline bruslích, jak se sedmý den v týdnu věnují odpočinku od pracovní činnosti.

Pohár České Kanady 2011

V sobotu dne 21. května 2011 od 16.00 hodin měl odstartovat první štafetový závod na okruhu 1.800 metrů pod Landštejnem. Krásný den, postupně se sjelo 48 účastníků ze všech koutů republiky, od Prahy, Brna, Olomouce i z místního regionu. Fotografie byly pořízeny z přípravy a rozjížděk, .....bohužel si fotograf odskočil na teplý párek a organizátoři před hrozícím deštěm v ten moment posunuli start o 30 min. dříve, takže když se vrátil, stačil již jenom zachytit dojíždějící promočené účastníky, .......ale i tak to bylo krásné..............