2012

2. ročník Poháru České Kanady štafetového závodu "O POHÁR ČESKÉ KANADY" v Letním biatlonu žactva, dorostu i dospělých do biatlonového areálu "Pod hrází přehrady Landštejn" ve Starém Městě pod Landštejnem.K regionálnímu závodu bylo přihlášeno rekordních 180 závodníků, start štafetového závodu byl proto posunut do odpoledních hodin.

Letní biatlon má vždy letní počasí, krásné slunečné dopoledne, lehký větřík a v závěru déšť.

Kluci jak je vidět na snímcích, využili každou volnou chvíli a než se dostali ke startu, postavili pod přehradou další hráz.

Pohár České Kanady ve 2. ročníku získal domácí tým ve složení Vítek Mikulášek, Karolína Marková, Luboš Schorný v čase 12:46,8 před druhým v pořadí, družstvem z Třebíče a třetími Beruškami z Říčan. Další družstva domácího Klubu biatlonu Staré Město p/L. obsadili ještě 4. místo a 12. místo z 29 účastníků štafetového závodu.

Vítězné družstvo získalo vedle putovního poháru také dvanáctiletou Canadien club whisky, aby mohli s rodiči a celým týmem oslavit své úspěchy, kterými zapisují Staré Město p/L. do historie letního biatlonu ČR.